Érzékeny, kipirosodásra hajlamos bőr ápolása
Ilyenkor célszerű bőrnyugtató, bőrregeneráló krémeket alkalmazni, hogy a gyulladások és ezáltal a fájdalmak is csökkenhessenek. Megfelelő ápolással a probléma kordában tartható és nem keseríti majd meg a mindennapjaidat. Lássuk, mire lesz szükséged, hogy leszámolhass a bőrpírral és annak kellemetlen mellékhatásaival!
Egyáltalán mi okozza a kipirosodást, érzékeny, akár gyulladt bőrt?
A bőrpír gyökerét sok minden alkothatja. Gyakran okozza ekcéma, vagy egy egyszerű allergia, ami nem csak pirosodással, de égő, viszkető érzéssel is társul. Ez meglehetősen bosszantóak, mivel az érintett területek számtalan anyagra érzékennyé válnak, így könnyen megeshet, hogy egy rosszul megválasztott arckrém végül csak még rosszabbá teszi a helyzetet. Pont ezért érdemes gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató arckrémet keresni a probléma kezelésére és minden irritáló hatóanyagot elkerülni. Külön figyelj a növényi kivonatokra, amelyek közül több is bőrirritáló hatással bír és az alkoholra, amit legtöbbször tartósításra használnak a termékekben, de szintén irritálja a bőrt és az ekcémát is tovább ronthatja.
Az sem ritka, hogy a problémát a rosacea okozza. Mik a rosacea tünetei? Vörös pír az orcán és az orron, gyakori bőrérzékenység, pattanásszerű puklik (ezek igazából nem is pattanások), hámló bőr (ez gyakran zsíros bőrrel társul), apró, látható seprűvénák. Ha ilyen tüneteid vannak, akkor több, mint valószínű, hogy te is rosaceával küzdesz és nem árt pár dologra odafigyelned, a tünetmentesség eléréséhez.
Mire van szüksége az érzékeny bőrnek?
Sajnos a rosaceára jelenleg nincs olyan gyógyszer, amitől végleg megszűnne ez az állapot, egyedül rendszeres és tudatos bőrápolással, és azt kiegészítjük a helyileg alkalmazható készítményekkel, tudod a rosaceát kontrol alatt tartani, és megállítható a bőrprobléma további terjedését. Viszont a vele járó kipirosodást és a nagyfokú érzékenységet enyhítheted. Az ápolási rutint több szempont figyelembe vételével kell majd kialakítanod. Egyrészt kulcsfontosságú a gyulladáscsökkentő arckrémek és kozmetikumok használata, hogy az érzékenység és irritációk következtében is ellenálló maradhasson a bőr és enyhítsd a már kialakult gyulladásokat. Rozeácea elleni kezelésre való speciális termékeinket itt találod.
A pirosodó arcot óvni is kell a környezeti hatásoktól, ugyanis erős napsugárzás hatására már fel is bukkannak a bosszantó foltok. Ezért mindig legyen nálad fényvédő, amit bátran használj naponta többször is (inkább fizikai fényvédőt ajánlunk érzékeny bőrre, de ha nem okoz gondot akkor kémiait is használhatsz, ez teljesen egyéni). Ha teheted, kerüld el az erős sugárzással járó órákat, mivel ilyenkor lép fel legkönnyebben az irritáció.
Bőrápoló alap-rutin érzékeny, irritált bőrre
Terméktípus | Zsíros bőrre | Száraz bőrre |
---|---|---|
Arclemosó | ||
Szérum | ||
Arckrém | ||
Speciális kezelések | rozácea elleni koncentrátum, hidratáló fátyolmaszk, éjszakai gél maszk | |
Fényvédő | Ajánlott fizikai fényvédő: Neogence bőrnyugtató ásványi naptej SPF30*** Vásárlóink kedvenc (fizikai és kémiai kevert) fényvédője: NARÜKO am+pm 10 peptides bőrvédő naptej SPF50*** |
Miket kell kerülnöd érzékeny, irritált, kipirosodott bőr esetén?
Ha szeretnéd a pirosságot eltüntetni és megnyugtatni a bőröd, akkor mindig, de tényleg mindig kíméletesen kell bánnod vele. A tudatos bőrápolással, pont ezt a gyógyulást segítheted elő, gyengéd, de mégis a megoldásokra koncentráló hatóanyagokkal és kozmetikumokkal. Kerüld az olyan kozmetikumokat, amiben irritatív összetevők vannak, arcmosás alatt/közben/után se dörzsöld semmiképp, a törölközővel is csak épp itasd fel róla a vizet és gyulladáscsökkentő, bőrregeneráló kozmetikumokat válassz, amik bőrnyugtató hatóanyagokkal segíteni fognak a bőröd állapotán.
Ezeket mindenképpen kerüld:
- Szilárd szappanok
- Minden, amivel dörzsölöd a bőröd (bőrradír, szivacsok, luffaszivacs, mosdókesztyű, elektromos arctisztító forgófejes, szilikonos kefék)
- Túlságosan hideg vagy akár túlságosan forró víz (a gőzölés és jegelés sem jó)
- Alkoholos, mentolos irritatív kozmetikumok
Mi okozza az irritációt, mitől pirul ki a bőröd?
A legnagyobb számban a bőrirritációt a káros napsugarak hatása okozza, vagy egyéb környezeti ártalom (időjárás, szmog stb.). Másik nagyon jellemző ok a rosszul megválasztott kozmetikum, pontosabban a rosszul választott kozmetikumokban található bőrirritáló hatású összetevők, mint például az alkohol, illatanyagok, vagy az illóolajok.
Amikor a bőröd irritálttá válik, sajnos nem csak kipirosodással és diszkomfortérzettel jár együtt. Az irritált bőr kevésbé képes a regenerálódásra, a természetes védőrétege megsérül, és ennek következtében fontos anyagok, mint a kollagén vagy az elasztin, elkezd lebomlani.
Az aktív regenerálódás csökkenése és a lebomló kollagén eredményeként sajnos a bőröregedés jelei is megjelennek a bőrön. Zsíros bőrnél ráadásul az irritáció még fokozottabb olajtermelést válthat ki, ezzel tovább fokozva a problémát.
Azt, hogy milyen típusú kozmetikumokat célszerű használnod, nagyban meghatározza, hogy a bőröd zsíros, vagy inkább száraz. Mindkét esetben elengedhetetlen lesz a gyulladáscsökkentő krémek használata, ám míg száraz bőrre gazdagabb krémeket ajánlunk, addig zsíros bőrre inkább emulzió, fluid állag lesz a megfelelő választás.
Webáruházunkban pedig könnyedén megtalálhatod azokat a gyulladáscsökkentő, bőrregeneráló kozmetikumokat, melyek segítségével enyhítheted a gyulladást és a bőröd visszanyerheti ellenálló képességét. Ne hagyd, hogy a napjaid az irritációról szóljanak!
Csatlakozz a több mint 7.000 tudatos nőhöz, aki egyedi ajánlatokban részesül és elsőként értesül akcióinkról, újdonságainkról, hetente frissülő szakértői cikkeinkről.