Arctisztítás otthon lépésről-lépésre
Ebben a cikkben megmutatjuk, hogyan működnek az arclemosók, milyen arctisztítót válassz a bőrtípusodhoz és azt is, hogy miért olyan fontos az arctisztítás a bőr számára. Így amikor esténként fáradtan hazaérsz, már meg sem fog fordulni a fejedben, hogy mi lenne, ha kihagynád a mai arctisztítást, mert tudod, hogy az esti rutinért a bőröd hosszú távon nagyon hálás lesz.
- Hogyan működnek az arctisztítók
- Milyen a rossz arclemosó?
- Arctisztítás szappannal
- Mi a helyzet az SLS tartalmú arclemosókkal?
- Arctisztító típusok - milyen bőrtípusra melyiket érdemes választanod?
- Mi az arclemosó hab és milyen bőrtípusra ajánljuk?
- Mikor érdemes krémes arclemosót választanod?
- Minden, amit tudnod érdemes az arctisztító folyadékokról
- A hatékony sminklemosás titka
- Az otthoni arctisztítás, lemosás lépései
- Hámlasztás a puha, ragyogó bőrért
- Milyen gyakran érdemes arcod mosnod?
- Arctisztítás este
- Arctisztítás reggel
- Melyik arctisztítót válaszd?
Hogyan működnek az arctisztítók
Ahhoz, hogy az arcbőröd egészséges maradhasson, gondoskodnod kell róla. Ebbe beletartozik az is, hogy eltávolítod róla a mindennapok szennyeződéseit, amelyek eltömítik a pórusokat és károsítják a hámréteget.
A legtöbb arclemosó felületaktív anyagokkal tisztítja meg a bőrt. Van bennük vízkedvelő (hidrofil) és olajkedvelő (lipofil) rész is, így tudják hatékonyan eltávolítani a szennyeződéseket. Az olajkedvelő részhez tapadnak a szennyeződések és a felesleges faggyú a bőrödről. Amikor leöblíted az arctisztítót a vízkedvelő résszel távolítod el a lemosót a szennyeződésekkel együtt.
MILYEN A ROSSZ ARCLEMOSÓ?
Vannak igazán agresszív arclemosók, ahol az olajkedvelő rész nem csak a szennyeződéseket és egy minimális faggyút távolít el a bőrödről, hanem fontos lipideket és aminosavakat is. Ilyenkor szoktad azt érezni, hogy csikorgóan tiszta a bőröd és kellemetlenül húzódik egyből az arcmosás után.
Arctisztítás szappannal
Példa a rossz arclemosóra a szappan, amit minden bőrtípus esetén érdemes kerülni. Mára nem titok, hogy a szappan lúgos kémhatása felborítja a bőr pH-ját. Bőrünk pH értéke enyhén savas 4,7 és 5,75 között helyezkedik el, a víz pH értéke pedig 7-es, vagyis semleges. A szappanok lúgos kémhatása miatt a velük történő arcmosás a legjobb esetben is túlzott szárazsághoz vezethet, ráadásul a bőr védelmi rétegét is megbontja. Védelem hiányában a különböző kórokozók könnyebben bejuthatnak a mélyebb rétegekbe kellemetlen tüneteket és akár tartós betegségeket okozva. A problémás, zsírosabb bőrtípus számára sem szerencsés a szappannal történő arcmosás. Hiszen a túlszárítás hosszabb távon fokozott faggyútermelésre ösztönzi a bőrt, így a zsíros arcbőr még zsírosabbá válik és felborul a bőr zsír-víz háztartásának egyensúlya.
Mi a helyzet az SLS tartalmú arclemosókkal?
Az SLS, vagyis a Sodium Lauryl Sulfate egy felületaktív anyag, ami például tusfürdők és samponok kedvelt összetevője, mivel nagyon alaposan tisztít, azonban hajlamos szárítani a bőrt. Az SLS tartalmú arclemosók nem biztos, hogy rosszak, azonban ha a bőröd érzékeny vagy szárazabb, akkor érdemes lehet kerülnöd ezt az összetevőt. Az SLS nem összekeverendő az SLES-el, vagyis a sodium laureth sulfate-al, ami egy sokkal kíméletesebb anyag.
A Szépségcenter kínálatában és a tajvani kozmetikumok között nem találsz SLS tartalmú arctisztítókat, hiszen mi a távol-keleti bőrápolással egyetértésben, a kíméletes, érzékeny bőrűek számára is használható termékekben hiszünk.
Arctisztítás bőrtípus szerint - milyen bőrre melyiket érdemes választanod?
Mi az arclemosó hab és milyen bőrtípusra ajánljuk?
Az arclemosó habok selymesek és hatékonyan tisztítják meg a bőrt a szennyeződésektől és a felesleges faggyútól. Az arctisztító rögtön habot képez, így nem kell külön felhabosítani a terméket. Az arctisztító hab használata előtt érdemes benedvesíteni az arcodat langyos vízzel, majd jöhet is az arctisztító hab. Gyengéden masszírozd a terméket a bőrödbe, majd öblítsd le. Az arclemosó habok gyengédek a bőrhöz, így minden bőrtípusra ajánljuk őket, beleértve az érzékeny bőrt is.
NARÜKO PÓRUSÖSSZEHÚZÓ ÉS FOLTHALVÁNYÍTÓ SMINKLEMOSÓ HAB VÖRÖS ÁRPÁVAL |
Mikor érdemes krémes arclemosót választanod?
A krémes arclemosók gyengéden távolítják el a szennyeződéseket és hidratált bőrt hagynak maguk után. A krémes arclemosók hatékonyan tisztítanak: tegyél egy mogyorónyi mennyiséget a nedves tenyeredbe majd kicsit habosítsd fel és masszírozd a bőrödbe és öblítsd le langyos vízzel. A krémes arclemosó remek választás minden vízhiányos bőrtípusra, mivel hidratált, puha arcbőrt hagy maga után.
NARÜKO PÓRUSÖSSZEHÚZÓ ÉS FOLTHALVÁNYÍTÓ ARCLEMOSÓ VÖRÖS ÁRPÁVAL |
Minden, amit tudnod érdemes az arctisztító folyadékokról
A micellás arctisztítók a legtöbb lemosóhoz hasonlóan felületaktív anyagok segítségével tisztítják meg a bőrt a szennyeződésektől és a sminktől.
A micellás arctisztító folyadékok kifejezetten szuperek a szemsmink lemosásához, de akár az egész arcra is. Mindig puha vattakorongot használj, és ne húzd a bőrt ezen a területen, inkább várj pár másodpercet amíg az arclemosó önmagában is leoldja a sminket. Ezután ha szükségesnek érzed, megtisztíthatod még egyszer az arcod egy, a bőrtípusodnak megfelelő arclemosóval.
Arctisztítás után mindenképpen öblítsd le az arcod tiszta vízzel, akkor is arctisztító folyadékot használtál, hogy a felületaktív anyagok ne maradjanak a bőrödön.
A Neogence hialurosavas arctisztító folyadék hamarosan megújult micellás víz változatban fog érkezni webshopunkba!
NARÜKO AM+PM 1000 MOLECULE HIALURONSAVAS HIDRATÁLÓ ARCTISZTÍTÓ FOLYADÉK |
A hatékony sminklemosás és arctisztítás titka
A vízálló vagy tartós sminket is egyszerűen, dörzsölés nélkül oldhatjuk le kétfázisú, olajos arclemosóval. Az olajos fázis kíméletesen oldja le a sminket miközben ápolja a bőrt. A Solone kétfázisú sminklemosó folyadék specialitása a vízálló smink könnyed eltávolítása.
Az OTTHONI ARCTISZTÍTÁS, LEMOSÁS és ápolás LÉPÉSEI
A napi rutin során ezeket a lépéseket érdemes követni: alapos arctisztítás, célzott problémakezelés, végül az ápolás.
- Először szabadulj meg a szennyeződésektől, a sminktől és az izzadtságtól, ami a bőrödre tapadt egy jó arclemosóval vagy arctisztító folyadékkal, ami a bőrtípusodhoz és a bőrproblémádhoz illeszkedik. Ne felejtsd el alaposan leöblíteni a micellás arctisztítókat sem.
- Az előhidratálás során lotion vagy toner használatával fokozhatod bőröd nedvességtartalmát és pótolhatod a nedvességet. Ez a lépés kiemelten fontos lehet a száraz, vízhiányos és érett bőr számára.
- Itt következik a célzott ápolás azaz a szérumok használata, kifejezetten a megoldani kívánt bőrproblémára fókuszálva. Az esszenciák kicsit hasonlóak mint a szérumok, mégis különböznek: ezek a sűrűbb állagú, koncentráltabb termékek segítenek helyreállítani a bőr egyensúlyát.
- Végül egy jól megválasztott arckrémmel gondoskodj a táplálásról.
+1 Emellett reggelente ne felejtkezz el a fényvédő használatáról sem, ez megóv majd a nap káros sugaraitól amellett, hogy a lehető legjobb anti-aging szokás, amit bevezethetsz.
Hámlasztás a puha, ragyogó bőrért
A mindennapos tisztítás mellett időről időre jó, ha kémiai hámlasztó segítségével eltávolítod az elhalt hámsejteket, ezzel revitalizálod a bőrt. A kémiai hámlasztók hozzájárulnak az üdébb és fiatalosabb arcbőrhöz, a hosszú távú használat mellett az eredmény pedig puha, hidratált bőr. A kémiai hámlasztók sokkal kíméletesebbek a bőrhöz mint a hagyományos arcradírok, amik mikro sérüléseket okozhatnak a bőrön. Az AHA savak hosszabb távú használat mellett simítják a ráncokat és fiatalosabb, egységesebb bőrképet eredményeznek. A kémiai hámlasztók segítenek a májfoltok és a pigmentfoltok halványításában, de itt is érdemes észben tartani, hogy ezek a kozmetikumok hosszabb távon hozzák meg az igazán látványos eredményt.
A kémiai hámlasztásról ide kattintva olvashatsz többet.
Hogy milyen időközönként van szükség a hámlasztásra, az nagyban függ attól is, hogy mennyi kihívásnak teszed ki a bőrt. Ha már azt érzed, hogy a felszíne érdes, esetleg a színe szürkés vagy fakó, akkor ideje bevetni a hámlasztókat. Amellett, hogy a bőröd újra ragyogóan üde lesz, az elhalt hámsejtek eltávolításának köszönhetően a kozmetikumok is könnyebben beszívódnak a bőrödbe, ha nem kell az elhalt hámrétegen átküzdeniük magukat.
Milyen gyakran érdemes arcod mosnod?
Az arctisztítás általános lépéseit a legjobb, ha reggel és este is megismétled. Így biztos lehetsz abban, hogy minden szennyeződéstől megszabadultál és könnyedén pótolhatod az elveszített nedvességet és tápanyagokat.
Arctisztítás este
Amennyiben minden nap használsz sminket és/vagy fényvédőt, olyan terméket válassz, ami ezt is el tudja távolítani. Szuperek erre a célra a krémes, habzó lemosók vagy a micellás vizek vagy más néven arctisztító folyadékok. A sminklemosásnál nagyon fontos, hogy légy minél kíméletesebb, főleg a szemkörnyéki bőrrel. Ne húzd és ne sikáld ezt a területet, inkább várj pár másodpercet hogy a smink az arctisztító hatására fellazuljon. Ha maradéktalanul el szeretnél távolítani minden szennyeződést az arcodról, akkor a sminklemosás után még mindenképp építs be a rutinba egy, a bőrtípusodnak megfelelő arctisztítót.
Az esti arctisztítást végezheted amikor hazaérsz, vagy közvetlenül fürdés, zuhanyzás előtt, vagy akár a zuhanyban. Az egyetlen szabály, hogy soha se hagyd ki. :)
Arctisztítás reggel
Ha reggel úgy érzed, hogy van valami az arcodon - lehet ez természetes izzadtság, vagy az esti rutinból visszamaradt szérum vagy krém, esetleg zsírosabb bőrtípus esetén faggyú - akkor bátran használd reggel is a kedvenc lemosódat. A zsíros, kombinált, illetve problémás, pattanásos bőr esetén ajánljuk a reggeli lemosást arclemosóval.
Azonban ha úgy érzed, hogy a bőröd tiszta, akkor erre nem feltétlenül lesz szükséges. A normál és a szárazabb bőr nem mindig igényli reggel az arclemosót, viszont ilyenkor is érdemes lehet langyos vízzel arcot mosnod mielőtt belevágsz a reggeli arcápolásba.
Az éjszakai gélmaszk szuper választás lehet az esti rutinban minden bőrtípusnak, hiszen reggelre teljesen beszívódik a bőrbe és nem hagy maga után zsíros réteget. Amikor éjszakára gél maszkot kentél fel, olyankor nem szükséges a reggeli arclemosás, csak öblítsd le az arcod tiszta langyos vízzel.
Melyik ARCTISZTÍTÓT válaszd?
Az, hogy milyen tisztító és ápoló kozmetikumokra lesz szükséged, nagyban függ a bőrtípusodtól és az esetlegesen fennálló bőrproblémáidtól. Ha tágak a pórusaid, akkor célszerű olyan terméket választanod, amely ezeket a pórusokat kitisztítja. 30 év felett érdemes hialuronsavat tartalmazó használni, hogy segíts a bőrödnek megkötni a megfelelő mennyiségű nedvességet.
Száraz és normál bőrre
- NEOGENCE GYENGÉD ARCLEMOSÓ HAB HIALURONSAVVAL
- NEOGENCE HIALURONSAVAS HIDRATÁLÓ ARCLEMOSÓ
- NARÜKO AM+PM 1000 MOLECULE HIALURONSAVAS HIDRATÁLÓ ARCTISZTÍTÓ FOLYADÉK
- NEOGENCE GYENGÉD ARCLEMOSÓ HAB HIALURONSAVVAL
Feszességét vesztett, érett bőrre tápláló, krémes lemosók
Nagyon érzékeny, rosaceás bőrre
Kombinált, zsíros, problémás és tág pórusú bőrre
- NARÜKO AM+PM ARCLEMOSÓ HAB
- NARÜKO PÓRUSÖSSZEHÚZÓ ÉS FOLTHALVÁNYÍTÓ ARCLEMOSÓ VÖRÖS ÁRPÁVAL
- NEOGENCE GYENGÉD ARCLEMOSÓ HAB HIALURONSAVVAL
Az összes arctisztítónkat ide kattintva találod meg.
Segíthet az ápolás során, ha arctisztító készüléket alkalmazol. A különböző fejek nem csak a tisztító folyamatok hatékonyságát növelhetik, de az ápoló szerekben lévő tápanyagok felszívódását is segítik. Ha viszont a bőröd nagyon érzékeny vagy rosaceás, akkor nem javasolt a használata, mivel a keféje felsértheti a fokozottan érzékeny hámréteget, ami akár gyulladáshoz is vezethet. Ilyenkor arra is figyelj, hogy öblítés után minél finomabban, óvatosan, puhán nyomkodva szárítsd a bőröd törölközővel.
Források:
- https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16283906/
- https://medicine.uq.edu.au/article/2019/12/what-sodium-lauryl-sulfate-and-it-safe-use
- https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3088928/
- https://www.researchgate.net/publication/269284356_Efficacy_of_the_combined_use_of_a_facial_cleanser_and_moisturizers_for_the_care_of_mild_acne_patients_with_sensitive_skin
Csatlakozz a több mint 7.000 tudatos nőhöz, aki egyedi ajánlatokban részesül és elsőként értesül akcióinkról, újdonságainkról, hetente frissülő szakértői cikkeinkről.